Naše laboratoře

Společnost PZK BRNO má v současné době k dispozici celkem čtyři laboratoře, zaměřené především na zkoušky permanentních magnetů a zkoušky výrobků s permanentními magnety.

  • Akreditovaná laboratoř dle ISO 17025
  • Operativní laboratoř určená pro magnetování a komplexní ověřování parametrů všech dodávek magnetů před jejich odesláním k zákazníkům.
  • Laboratoř speciálních zkoušek vybavená na zkoušky magnetů nestandardních tvarů v rozsahu teplot od -40 C do + 220 C, měření momentu magnetických spojek, zkoušku přitažlivých a odpudivých sil magnetů, měření magnetického pole na povrch magnetů a na povrchu rotorů s permanentními magnety, měření korozní odolnosti v solné komoře, měření mechanických vlastností magnetů, měření pevnosti lepených spojů magnetů, měření odporových charakteristik teplotních senzorů.
  • Laboratoř v Ningbo (Čína), ve které pracovníci našeho čínského zastoupení, vyškolení v PZK BRNO, provádějí kontrolní zkoušky základních parametrů vyrobených magnetů před jejich odesláním do Brna. Laboratoř je vybavena na měření magnetických parametrů, zkoušku korozní odolnosti HAST a zkoušku teplotní stability.
Ozvěte se nám
Jan Kratochvil ml. +420 607 570 823

V případě zájmu o provedení materiálových testů kontaktujte našeho specialistu.

Výhradní zastoupení značek pro ČR a SR