Vícepólové magnety

Permanentní magnety jsou nejčastěji magnetovány dvoupólově. Vícepólový magnetický obvod (například rotor PMSM) je zapotřebí z těchto dvoupólových magnetů sestavit. Efektivnější řešení představují vícepólové magnety, které mohou být zmagnetovány až v desítkách pólů. K dispozici jsou sintrované neodymové magnety, radiálně orientované, primárně určené pro pohony. Tyto magnety jsou anizotropní, jejich radiální orientace částic proto probíhá již během výroby. Plastem pojené vícepólové magnety se vedle pohonů používají u enkodérů a brzd. Velmi častý výskyt těchto magnetů lze spatřit v automotive sektoru, který vyžaduje výrobu certifikovanou IATF 16949.

Asistence při vývoji

Pomáháme vám hledat nové cesty. Dokážeme analyzovat stávající řešení. Na základě dalšího měření a modelování navrhneme vhodný materiál a vhodný způsob magnetování pro výrobu vícepólového magnetu.

Vícepólové magnety sintrované NdFeB

Vícepólové neodymové magnety umožňují efektivnější montáž rotačního vícepólového tělesa. Namísto montáže z jednotlivých segmentů lze vícepólové magnety velmi rychle zpracovat. S ohledem na náklady začíná být tato technologie ekonomicky výhodná až u větších sérií.

Vícepólové magnety plastem pojené

Tato technologie umožňuje efektivně vyrobit vícepólový magnet, vhodný pro pohony menších výkonů nebo pro enkodéry a jiné smímače využívající vícepólové magnetické pole./p>

Jsme zaměřeni na:

Ozvěte se nám
Jan Kratochvil ml. -

Rádi budeme spolupracovat na dodávkách magnetů pro Váš projekt, kontaktujte našeho specialistu.

Výhradní zastoupení značek pro ČR a SR