Výroba neodymových magnetů NdFeB

Silné neodymové magnety (NdFeB) patří do skupiny magnetů na bázi vzácných zemin. Jsou to momentálně magneticky nejsilnější dostupné materiály. Téměř lineární průběh hysterezní křivky ve druhém kvadrantu zaručuje extrémně vysokou odolnost vůči působení demagnetizačních magnetických polí, která se vyskytují například u elektrických točivých strojů. V základním provedení vykazují tyto magnety nízkou korozní odolnost. Standardně se proto chrání různými typy kovových a plastových povlaků. Úpravou výrobního procesu a přidáním dalších chemických prvků je možno dosáhnout významného zvýšení korozní odolnosti, až na úroveň hmotnostního úbytku kolem 1 mg/cm2 při zkoušce korozní odolnosti HAST. Maximální v současnosti dosažitelná jmenovitá teplota se u tohoto typu magnetů pohybuje mezi 220 a 230 C, teplotní stabilita ověřovaná úbytkem magnetického momentu při jmenovité teplotě dosahuje úrovně 3% při L/D=0,46. Curieova teplota se pohybuje okolo 310 -340 ˚C, termicky lze tyto magnety odmagnetovat zahřáním na teplotu nad 400 ˚C.

Použití neodymových magnetů

Typicky se neodymové magnety používají v průmyslové výrobě v elektrických motorech a generátorech, magnetických spojkách, magnetických separátorech, magnetických dopravnících, magnetických upínačích a senzorech. Výroba pro automobilový průmysl je řízena dle standardu IATF 16949.

Magnetické materiály na bázi NdFeB, které dodáváme pro náročné elektrotechnické aplikace, jako jsou elektrické motory a generátory, vykazují následující mimořádné vlastnosti:

- korozní odolnost (zkouška HAST, do 1mg/cm2)
- teplotní stabilita (do 3%)
- rozptyl remanentní indukce v rámci jedné výrobní dávky 1,5%

Specializujeme se na:

  • Zakázkovou výrobu neodymových magnetů pro náročné industriální použití
  • Zakázkovou výrobu produktů s magnety
  • Asistenci při vývoji nových aplikací s magnety
  • Projekty středního a velkého rozsahu
Ozvěte se nám
Jan Kratochvil ml. +420 607 570 823

Rádi budeme spolupracovat na dodávkách magnetů pro Váš projekt, kontaktujte našeho specialistu.

Výhradní zastoupení značek pro ČR a SR