Permanentní magnety pro vysoké nároky

Permanentní magnety nachází stále častější uplatnění v celé řadě průmyslových aplikací. Jedná se především o synchronní a reluktanční točivé stroje, které slouží jako elektrické pohony nebo generátory. Další typické použití se nachází u enkodérů a sensorů otáček nebo polohy snímajících magnetické pole. Vedle elektrotechnické aplikace magnetů se často využívá i přitažlivý účinek magnetů k feromagnetickým materiálům v pestré škále přídržných systémů. Výjimku netvoří ani automobilový průmysl, ve kterém se permanentní magnety používají v hojném počtu.

Zaměřujeme se na zakázkovou výrobu všech v současnosti vyráběných typů permanentních magnetů. Jsme specialisti na náročné průmyslové aplikace, kde jsou kladeny vysoké nároky na provozní podmínky magnetů. Zkušený tým našich techniků řídí systém zajištění kvality v průběhu i těch nejkomplexnějších projektů. Dodáváme magnety do automotive sektoru, kde mezi standardní očekávání patří certifikace výroby dle IATF 16949 a dokumentace PPAP.

Spolupracujeme na vývoji nových aplikací

Aktivně se účastníme na vývoji nových aplikací s permanentními magnety a na jejich optimalizaci. Na základě analýzy stávajícího řešení navrhneme vhodnou podobu nového magnetu. Pro tyto účely máme špičkově vybavenou zkušební laboratoř, kde provádíme vývojové experimenty se zaměřením na magnetické vlastnosti, teplotní stabilitu a korozní odolnost.

Speciální magnety pro průmyslové aplikace

Permanentní magnety jsou nejčastěji magnetovány pouze dvoupólově. V případě potřeby vícepólové struktury se jako efektivní řešení nabízí vícepólové magnety, které mohou být dodány v mnoha pólové konfiguraci v axiálním i radiálním směru magnetování. Především u vysokootáčkových motorů může docházet vlivem vířivých proudů k přehřívání magnetů. Tento nežádoucí efekt lze redukovat vhodnou laminací, tedy sestavení výsledného magnetu z elektrické odizolovaných tenkých segmentů.

Jsme specializovaní na následující oblasti:

Dodáváme následující materiály:

Ozvěte se nám
Jan Kratochvil ml. +420 607 570 823

Rádi budeme spolupracovat na dodávkách magnetů pro Váš projekt, kontaktujte našeho specialistu.

Výhradní zastoupení značek pro ČR a SR